O Nas

zabawa

 

Przedszkole „Patyczek i Kamyczek” to niepubliczna placówka oświatowa. Zapewniamy opiekę, wychowanie i edukację. Wspomagamy rozwój przez zabawę, atmosfera jest przyjazna i wspierająca dla każdego dziecka. 

W naszym przedszkolu tworzymy społeczność, w której każdy jest ważny. Nasza praca oparta jest na relacjach, wspieramy, słuchamy, wraz z dziećmi rozpoznajemy emocje i uczucia. Wszystko opiera się na wzajemnym szacunku. 

 

Główną aktywnością w Patyczku i Kamyczku jest zabawa, dużo czasu spędzamy na przedszkolnym placu, nie boimy się zabaw w błocie, skakania po kałużach, czy gotowania zupy z liści. Staramy się, aby nauka także była zabawą. 

 

pexels-pixabay-36745

Chcemy wspierać dzieci w ich codziennych wyborach, dziecko potrafi decydować o tym, czego w danej chwili potrzebuje. Zadaniem dorosłych jest towarzyszyć dzieciom i dbać o to, aby wybory te nie wychodziły poza granice bezpieczeństwa.

Podążanie za dziećmi ułatwia realizowanie własnych celów, pomaga również budować przyjazną przestrzeń, gdzie każdy jest ważny, każdy jest przytulony, gdy tego potrzebuje oraz wysłuchany, gdy chce o czymś mówić. Zabawa swobodna zajmuje u Nas dużą część dnia, dzięki temu dzieci w kontakcie z rówieśnikami rozwijają kompetencje społeczne, kreatywność, umiejętność wyrażania własnego zdania i empatię do drugiego człowieka.

 

Przedszkole to początek drogi edukacyjnej, ważne jest, aby miejsce to kojarzyło się dziecku z zabawą, radością, budowało poczucie własnej wartości i wiary we własne możliwości.

 

Zależy Nam na tym, aby dzieci czuły się swobodnie, mogły wyrazić każdą myśl, zawsze były zrozumiane i wysłuchane.

 

Dużym atutem jest to, że Nasze przedszkole położone jest z dala od zgiełku miasta, okolica jest cicha i spokojna. Posiadamy własny, ogrodzony plac zabaw. 

 

pexels-jonas-mohamadi-1416736

Kuchnia

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to istotny czynnik gwarantujący zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci. Podajemy dzieciom pokarmy przygotowane na bieżąco, ze świeżych produktów. Nie używamy półproduktów i gotowych wyrobów.

Śniadania często podawane są w formie bufetu – dziecko wybiera co chce zjeść. 

Dzieci lubią, kiedy ich działania mają cel i sens – m.in lubią gotować, dlatego często z pomocą nauczycielek i pani kucharki dzieci przygotowują swoje obiady lub podwieczorki. Nic przecież nie smakuje lepiej niż własnoręcznie ulepione kluski śląskie, samodzielnie zrobiona pizza, bułeczki drożdżowe lub zdrowe ciasteczka. 

Podwieczorki czasem jemy na kocu na placu przedszkolnym.